ANDRZEJKOWE WRÓŻBY W MUZEUM

27 listopada 2018 r. klasa I C uczestniczyła w andrzejkach zorganizowanych w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Najpierw dzieci obejrzały prezentację multimedialną ,,Tradycje i obrzędy ludowe związane z andrzejkami”. Następnie wzięły udział w różnego rodzaju wróżbach, m.in. laniu woskiem, wróżeniu z kubeczków, z kart, butów.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały przepowiedni, najczęściej ucieszone przyszłą perspektywą, jak wspaniałe prezenty, spełnienie marzeń, bogactwo, wymarzony zawód, a nawet … sympatie miłosne.

Warto wspomnieć o nastrojowym, urokliwym wnętrzu miejsca spotkania, zorganizowanego w piwnicach muzeum. Wspaniale wkomponowały się w nim piękne stroje przygotowane przez dzieci i ich rodziców.

Tekst zredagowała: Aneta Hadam