"Cała Polska śpiewa hymn"

Dzień  9 listopada 2018 roku, z rana bardzo mglisty, był bardzo uroczysty. Społeczność naszej szkoły odświętnie  ubrana, przystrojona w kotyliony, wstążeczki i inne biało – czerwone akcenty zapełniała szkolne korytarze. Wszak każdy uczeń naszej szkoły miał dziś wzorcowo zaśpiewać hymn narodowy. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia przez kilka tygodni poprzez utrwalanie słów, by zabrzmiało: „wrócim”, a nie „rzucił”, „z ziemi włoskiej”, a nie „z  ziemi polskiej”, by wypracować właściwą postawę  oraz intonację podczas śpiewu.

Po raz pierwszy w ten dzień o 9:30 „Jeszcze Polska nie zginęła” wyśpiewali uczniowie klas młodszych.

Dokładnie o  godzinie 11:11, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu:

uczniowie klas 4- 6 zgromadzeni w holu naszej szkoły, zaś uczniowie klas 7 -8 i gimnazjum zgromadzeni na przemyskim Rynku z uczniami innych szkół, wspólnie i uroczyście  odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Kiedy w holu wybrzmiały ostatnie dźwięki hymnu,  wytworzył się w radosny i podniosły nastrój,  Pragnęliśmy go przedłużyć. Spontanicznie więc zaśpiewaliśmy jeszcze kilka pieśni legionowych i patriotycznych, które dobrze opanowaliśmy na pamięć, by w ten sposób rozpocząć świętowanie 100 - lecie odzyskania prze Polskę niepodległości.

Jak śpiewaliśmy można zobaczyć na stronach:

Kl. 1-3:      https://youtu.be/uWFJT-3v5KQ

kl. 4-6 i 3ga kl. 4-6 i 3ga:    https://youtu.be/nVakdktv908  

kl. 7 -8 i gimnazjum:          https://www.youtube.com/watch?v=dEOJeNMXP8I

https://photos.google.com/share/AF1QipOhJya6GU6p_nKvxOK_cuUnRlygdyoBX6wm...