Chór Triola z „Szesnastki” ze Srebrem

17 maja br. w corocznym, bardzo wymagającym  Przeglądzie Chórów Regionu Podkarpackiego Projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca  Polska 2019 w Rzeszowie, chór Triola pod dyrekcją Joanny Cioch otrzymał Srebrne Pasmo.

Jury złożone z pracowników naukowych Wydziałów Muzyki w Lublinie i Rzeszowie przy ocenie brało pod uwagę przede wszystkim: poziom trudności wykonywanych utworów , stopień ich dopracowania, interpretację.

W tegorocznym konkursie, w chórze Triola obok starszych chórzystów, zadebiutowało kilkanaście zdolnych „czwartaczków”, które godnie zastąpiły ubiegłoroczne wyszkolone absolwentki gimnazjum.

Przez cały rok chórzyści systematycznie pracowali poznając sztukę śpiewu wielogłosowego., ucząc się kontaktu z dyrygentem , współdziałania w zespole, kreatywności, co przełożyło się na kolejny sukces.

Od dziewięciu lat  chór Triola ma zaszczyt plasować się bardzo wysoko, oscylując pomiędzy „Złotem” a  „Srebrem” w różnych konkursach.

Warto nadmienić, że chór może się rozwijać dzięki kilkuletniej współpracy z  PCKIN Zamek.  Tam też chór z powodzeniem wystawił swój pierwszy musical: ”Hej, ludzie idą święta”.

W najbliższym czasie, 14 czerwca br. o godz. 18.00 znowu obejrzymy  chórzystów  na scenie Zamku, tym razem w musicalu pt. „Szkolny rock”.