Dzień Liczby Pi

Dzień Liczby Pi

W dniu 14 marca w wielu krajach obchodzi się Dzień Liczby Pi – zapisana w systemie amerykańskim ta data, to pierwsze cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi: 3.14.

W naszej szkole, od kilku lat, 14 marca jest okazją do popularyzowania wiedzy o liczbie Pi.
W tym roku, w ramach Święta Liczby Pi, zaplanowane były trzy konkursy:

*konkurs na bicie rekordu w zapamiętaniu rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi 

*konkurs plastyczny 

*konkurs poetycki 

Ze względu na zawieszenie zajęć doszło do rozstrzygnięcia tylko dwóch z nich.

Po raz pierwszy zorganizowaliśmy konkurs poetycki. O rozstrzygnięcie konkursu poproszone były Panie Polonistki. Zwyciężczynią w tym konkursie została Natalia Pych z 6d,  II nagrodę zdobyła Małgorzata Sosnowska z 5d i III nagrodę Julia Muzyczka z 6c

W konkursie plastycznym uczniowie wykazali się niebywałą kreatywnością, ale po burzliwych obradach, pod okiem Pani z plastyki, jury  przyznało I nagrodę Natalii Pych z 6d, II nagrodę  Miłoszowi Srogiemu z 5b,  III nagrodę Jagodzie Trojniarz z 5b, a wyróżnienie otrzymał Oliwier Kurasz z 5a.

 Organizatorami Święta były nauczycielki matematyki Bogumiła Bzorek i Aneta Więch.

Za ufundowanie nagród dla uczestników konkursów serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły, a laureatom gorąco gratulujemy!