Dzień Otwarty Szkoły SP16

  ...szkoła myśli tylko o uczniu: każda sala, każda ławka, każdy kącik jest właśnie dla ucznia.

      JANUSZ KORCZAK

Po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów. Rodzice oraz wrześniowi pierwszoklasiści mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też świetna zabawa. Mali goście po przekroczeniu progu naszej „szesnastki”  przywitani zostali jako małe szkolne skrzaty, na które czeka cała szkoła. W pięknej leśnej scenerii Pani Dyrektor Alicja Dobosz powitała przybyłych gości, a występy wokalne i taneczne naszych uczniów zakończyły pierwszą część spotkania. Następnie małe skrzaty zwiedzały sale lekcyjne, pracownię garncarską, świetlicę z pomieszczeniem wyposażonym w podłogę interaktywną oraz salką  z piankową relaksacją i inne atrakcyjne miejsca.

            Głównym punktem programu było zapoznanie z działalnością szkoły i ofertą edukacyjną. Rodzice obejrzeli film, w którym poprzez wypowiedzi uczestników i fragmenty zajęć przedstawiono realizację projektu unijnego pt. Nowoczesna i przyjazna szkoła szansą sukcesu uczniów. Prezentując stronę internetową naszej szkoły i korzystając z prezentacji multimedialnej Pani Dyrektor poinformowała jeszcze o innych realizowanych projektach oraz programach z wykorzystaniem technologii komputerowych. Przedstawiła również przyszłoroczną ofertę edukacyjną. Odpowiedziała też na nurtujące rodziców pytania. Dzieci w tym czasie korzystały z prowadzonych przez nauczycieli zajęć rozwijających i relaksacyjnych: sensorycznych, plastycznych, muzycznych oraz prowadzonych metodą Weroniki Sherborn. Na koniec spotkania każdy młody uczestnik otrzymał pamiątkowego skrzata.

            Dzień Otwarty, zdaniem uczestników, można uznać za udany. Mamy nadzieję, że ukazał gościom, że nasza szkoła jest miejscem, gdzie  można rozwijać wszechstronne zainteresowania, odkrywać pasje,  zdobywać nowe doświadczenia i poznawać świat, a przede wszystkim samego siebie. Ciekawy program  oraz życzliwa i serdeczna atmosfera towarzysząca spotkaniu może przekonać niezdecydowanych, że naprawdę warto do nas dołączyć.

 

Tekst zredagowała Kamila Wiatr-Tarczyńska