III Dziecięcy Festiwal „Piosenka w Mundurze” i sukces Julii Mielniczek.

W piątek 9 listopada 2018 roku na scenie Zamku Kazimierzowskiego rozbrzmiewały dźwięki patriotycznych piosenek w wykonaniu dzieci. Okazją do tego był III Dziecięcy Festiwal „Piosenka w Mundurze”.

Nie bez powodu właśnie w  Przemyślu odbywał się Festiwal. Kiedyś był tu jeden z największych garnizonów Wojska Polskiego w kraju, a i dziś spora część społeczeństwa miasta związana jest z mundurem.

Konkurs skierowany jest do dzieci z podkarpackich szkół podstawowych, nad którymi patronat sprawują służby mundurowe oraz szkół współpracujących ze służbami mundurowymi.

Do finału, na podstawie dostarczonych nagrań, z naszej szkoły zakwalifikowały się  dwie uczennice: Julia Muzyczka z kl. 5c i Julia Mielniczek z kl. 8b.

Julia Mielniczek zdobyła wyróżnienie! Gratulujemy!

Pięknie zaśpiewała piosenki: „Hej piechoto, piechoto” i „Gdy piosenka szła do wojska” – wielki przebój Maryli Rodowicz.

W trakcie konkursu młode artystki oraz nauczycielka muzyki p. Joanna Cioch udzieliły wywiadu dla Radia Rzeszów.

Organizatorami konkursu byli: Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Prezydent Miasta Przemyśla, Starosta Przemyski, Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.

Tekst zredagowała Joanna Cioch