IV B . WIZYTA NA STRZELNICY SPORTOWEJ LOK PRZEMYŚL

W dniu 13 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 4 b Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich odwiedzili Strzelnicę sportową LOK . Organizatorami wyjścia byli Rafał Kupecki oraz Marek Kania, którzy objaśniali uczestnikom zasady obowiązujące na strzelnicy, cierpliwie tłumaczyli i pokazywali, jak należy strzelać. Na miejscu wszyscy również mogli liczyć na fachową pomoc .Uczestnicy wyjścia mieli okazję zobaczyć oraz sprawdzić celność swojego oka na strzelnicy pneumatycznej (oś 10 m). Uczniowie w postawie stojącej strzelali z karabinka pneumatycznego do tarcz umieszczonych w odległości 10 metrów. Każdy najpierw oddał 5 strzałów próbnych, a potem 15 właściwych. Wszyscy świetnie się bawili, a każde trafienie w czarne pole było powodem radości i dumy (dla większości dzieci był to pierwszy kontakt ze strzelectwem). Po strzelaniu dzieci zjadły długo oczekiwaną pizzę i udały się busem pod szkołę. Na zakończenie warto wspomnieć, że strzelectwo to nie tylko dobra zabawa. Podczas zajęć nauki strzelania uczestnicy nabywają umiejętności koncentracji, panowania nad swoimi emocjami, wzmacniają charakter, dyscyplinę i poczucie pewności siebie. Uczą się odpowiedzialności i bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią i odpowiedniego zachowania na strzelnicy.