Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w SP16

SP16 w Przemyślu

14 marca obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Uczniowie klas 2ga i 2ge w ramach projektu gimnazjalnego przygotowali prawdziwe święto na cześć tej niezwykłej liczby.

Były wiersze i wierszyki (Pi-ematy, których celem jest pomóc w zapamiętaniu jak największej liczby cyfr π - zasada ich tworzenia jest prosta - liczba liter w kolejnych wyrazach tekstu odpowiada kolejnym cyfrom rozwinięcia dziesiętnego π) – po polsku, angielsku, niemiecku i rosyjsku, krótki skecz, jak to z odrabianiem zadań domowych bywa, prezentacja multimedialna oraz konkursy dla uczniów naszej szkoły.

W konkursie indywidualnym bezkonkurencyjna była Marysia Nazimek z klasy 5b, która bezbłędnie wyrecytowała 74 cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby pi.

Na drugim miejscu uplasował się Patryk Malinowski z klasy 7c – 52 cyfry po przecinku.

W konkursie drużynowym na empiryczne wyznaczenie liczby pi najdokładniejsza okazała się reprezentacja klasy 7a w składzie: Julia Bajorska, Oliwia Kijanka i Katarzyna Maciuszek. Brawo!

 

Opiekun projektu Aneta Więch