Narodowe Święto Niepodległości

W czwartek 8.11.2018r. w zielonej sali gimnastycznej odbył się uroczysty montaż słowno-muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość poprowadziła Justyna Płoszaj, uczennica klasy 3gc, która przedstawiła historię zdobycia przez Polskę niepodległości. Następnie widzowie obejrzeli prezentację wykonaną przez Kacpra Witkowskiego, Michała Harłacza i Oskara Gładkiego na temat Orląt Lwowskich walczących w 1918r. o miasto z oddziałami ukraińskimi. Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych z dużym zainteresowaniem oglądali krótkie przedstawienie w reżyserii pani Agnieszki Kaczmarek. Scenariusz spektaklu został napisany przez Michalinę Lizoń, Maję Szymańską i Justynę Harań, a na scenie wystąpili: Dawid Kiernozek, Adam Pszeniczny, Jakub Tomaszewski, Michał Harłacz oraz autorki sztuki. Doskonałą charakteryzację wykonały Milena Borocka i Patrycja Polińska z klasy 3gc, podobnie jak wszyscy występujący. Historia opowiadała o młodym chłopaku, który podczas walki o Lwów poniósł wielkie straty: stracił rękę oraz zabito mu siostrę.

Na zakończenie widzowie mogli posłuchać koncertu zatytułowanego ,,Śpiewamy dla Niepodległej” w wykonaniu naszego wspaniałego chóru Triola pod przewodnictwem pani Joanny Cioch, a także wspólnie zaśpiewać polskie pieśni patriotyczne m.in. ,,Marsz I Brygady”, ,,O mój rozmarynie”, ,,Marsz Polonia”, ,,Rotę”, ,,Hej, piechoto, piechoto”.

Dla nas wszystkich wzięcie udziału w uroczystości było niesamowitym zetknięciem z historią naszej Ojczyzny, Orląt Lwowskich - dzieci i młodzieży, które kochały swoje miasto i nie chciały pozwolić na to, żeby inny kraj je sobie przywłaszczył.

Tekst zredagowała Justyna Harań