Nasz chór szkolny Triola na scenie Filharmonii Podkarpackiej

W niedzielę 28 października w ramach projektu Akademia Chóralna mieliśmy niezwykłą okazję zaśpiewać na wielkiej scenie Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie podczas patriotycznego koncertu „Narodowe Śpiewanie”.

Obok nas zaśpiewało również kilkanaście innych  chórów szkolnych naszego województwa. Do wspólnego śpiewu  z nami włączyła się również wspaniała widownia.

Wiele wysiłku oraz zaangażowania włożyliśmy w przygotowanie w tak krótkim czasie naszego repertuaru. Mimo tremy i wielkiej ilości osób na widowni, daliśmy z siebie wszystko. Nagrodą za występ były gromkie brawa i nasza radość. Koncert został nagrany przez TV Rzeszów, a nasze koleżanki udzieliły krótkiego wywiadu.

Chór to nasza pasja, nasze hobby, które rozwijamy na próbach i poprzez możliwość pokazania się na właśnie takich koncertach. Każdy z nas na swoich pierwszych lekcjach śpiewu w chórze był skryty i niepewny swego głosu, ale dzięki ciężkiej pracy  z panią Joanną Cioch, rozwijamy  skrzydła i zajmujemy bardzo wysokie miejsca w konkursach.  Następny występ już wkrótce na zamku.

Tekst zredagowała Magda Więckowska

Relacje z koncertu:

https://www.youtube.com/watch?v=bEbMQJGNvlw&feature=share

https://rzeszow.tvp.pl/39679907/18-chorow-z-regionu-zaspiewalo-najpiekni...