SP16 - konkursy

Dzień Liczby Pi

W dniu 14 marca w wielu krajach obchodzi się Dzień Liczby Pi – zapisana w systemie amerykańskim ta data, to pierwsze cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi: 3.14.

W naszej szkole, od kilku lat, 14 marca jest okazją do popularyzowania wiedzy o liczbie Pi.
W tym roku, w ramach Święta Liczby Pi, zaplanowane były trzy konkursy:

*konkurs na bicie rekordu w zapamiętaniu rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi

*konkurs plastyczny

*konkurs poetycki

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny"

Kangur Matematyczny

W tym roku szkolnym, zwłaszcza w drugim semestrze, zdecydowanie zmieniła się nasza
praca w szkole. W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, inny przebieg miał też konkurs
Kangur 2020. Został on przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy
Dzwonek.pl.
Konkurs rozgrywany jest w sześciu kategoriach. Nasi uczniowie brali udział w trzech z nich.
W kategorii Maluch (klasy 3 i 4 szkół podstawowych) najlepsi okazali się uczniowie:
klasa 3c:
Maria Sulik - bardzo dobry
Jakub Kluczyński - wyróżnienie
Michał Pych - wyróżnienie

Ogólnopolski Maraton Matematyczny „Banachiada”

Laureaci Maratonu………

Słowo maraton kojarzy nam się z wysiłkiem fizycznym. Tymczasem 15 marca 2019 r. w  ZSTiO w Jarosławiu  nasi uczniowie 3 klasy gimnazjum : Lilia Jędrychowska i Jakub Tomaszewski, brali udział w VII edycji Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”. W zmaganiach wzięły  udział 53 zespoły dwuosobowe składające się z uczniów gimnazjum lub szkoły podstawowej.

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

SP 16 w Przemyślu

W dniu 14 marca w wielu krajach obchodzi się Dzień Liczby Pi – zapisana w systemie amerykańskim ta data to pierwsze cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi: 3.14.

Dla przypomnienia -  liczba Pi, zwana również ludolfiną na cześć matematyka Ludolpha van Ceulena, jest wartością stałą, niewymierną, którą podaje się najczęściej z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku i wynosi wówczas 3,14. Liczba Pi to stosunek obwodu koła do długości jego średnicy.

„Am Anfang war die Poesie”

SP16 w Przemyślu

W dniu 5 czerwca 2 uczennice klasy 4d- Gabriela Siuta oraz Natalia Pych wzięły udział w V Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej ”Am Anfang war die Poesie”. Uczennice reprezentowały wyróżniająco naszą szkołę w swojej kategorii wiekowej, gdyż zajęły  miejsca na podium- G. Siuta – miejsce I, N. Pych – miejsce II.

„Wybitna laureatka”

SP16 w Przemyślu

Dzień 12 czerwca 2018 to data szczególna dla laureatów konkursów przedmiotowych organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, gdyż osiągnięty sukces został doceniony, a włożony wysiłek nagrodzony  podczas uroczystości w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie. Panie: Kurator Małgorzata Rauch oraz Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart uhonorowały zaangażowanie uczniów oraz ich wyróżniające osiągnięcia. Zdobyli je dzięki ciężkiej pracy oraz wsparciu nauczycieli.

Konkurs recytatorski

SP16 w Przemyślu

W Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu po raz kolejny odbył się cieszący się dużą popularnością konkurs recytatorski związany z Janem Twardowskim. W tym roku jego temat brzmiał „Jan Twardowski - wielki poeta małych słów”. Wzięło w nim udział 30 osób. Szkołę Podstawową nr 16 reprezentowali: Zuzanna Gaweł, Karolina Kupińska, Julia Bajorska i Michał Tkaczyk. Uczestnicy wybrali sobie wiersze, które ich zdaniem najbardziej pasowały do tematu. Każdy wiersz był wyjątkowy i inaczej wyrecytowany. Rywalizacja była zacięta, nie zabrakło też dobrej zabawy .

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w SP16

SP16 w Przemyślu

14 marca obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Uczniowie klas 2ga i 2ge w ramach projektu gimnazjalnego przygotowali prawdziwe święto na cześć tej niezwykłej liczby.

Konkurs czytelniczy

W dniu 21 lutego 2018 r. dla uczczenia  MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pt.: ,,Śladem ukochanych książek”, organizowany przez Szkołę Podstawowa nr 14 w Przemyślu.

Szkolne eliminacje do Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania

SP16 w Przemyślu

W dniu 14 lutego 2018 r. odbył się szkolny etap Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania.

W konkursie wzięło udział siedem klas: 3 a, 3 b, 3 c, 3 d, 5 b, 6 c i 7 b.

Każdą klasę reprezentowali uczniowie wyłonieni w klasowych eliminacjach:

- 3 a – Julia Prachowska,

- 3 b – Hanna Amarowicz, Jakub Błądziński i Miłosz Srogi,