SP16 - wycieczki

Warsztaty z "Kaligrafii" klasy 4 B

W dniu 26.10.2018 klasa 4 B brała udział w warsztatach z "Kaligrafii" w księgarni na ulicy Asnyka. Kaligrafia oznacza piękne pisanie, pisanie odręczne, za pomocą różnych narzędzi: stosiną ptasich piór, pędzlem, atrament i wielu innych temu podobnych zależnie od kultury i regionu.  Można w ten sposób sprawdzić swoją cierpliwość. Wynik był różny ale liczyła się dobra zabawa i poznanie czegoś nowego. Kolejnym elementem piątkowego wyjścia było przejście do Parku Zamkowego im.

Klasa IVc w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu

SP 16 Przemyśl

Dnia 09 października 2018 roku, klasa IVc wraz z nowym wychowawcą wybrała się na warsztaty do Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.  Głównym celem tego wyjścia było zapoznanie uczniów z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy policji i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

„Wycieczka w Pieniny”

W dniach 2 – 3.10.2018 r odbyła się 2-dniowa wycieczka w Pieniny. Udział w wycieczce wzięły klasy VII B oraz VII C.O godzinie 6:00 na parkingu szkolnym uczestnicy zebrali się, aby wyruszyć w swoją klasową podróż. Podczas drogi podziwialiśmy piękne krajobrazy. Po dotarciu na miejsce Pan przewodnik zabrał nas na górę Palenicę. Wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym. Na szczycie przewodnik opowiedział nam parę ciekawostek dotyczących Pienin. Po zjechaniu na dół poszliśmy do pijalni wód.

Wycieczka klasy 4 B

SP 16

Nasza pierwsza wycieczka z nowym wychowawcą W piątek, 14 września uczniowie klasy 4b mieli zaplanowaną wycieczkę do Rzeszowa i Jarosławia. O godzinie 8:30 odbyła się zbiórka na parkingu koło ,,Orlika”. Pełni entuzjazmu, żegnani przez rodziców, wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy na pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym. Kierunek Rzeszów - FlyPark . W autobusie wychowawca, pan Rafał Kupecki, poinformował o zasad panujących podczas jazdy i całej wycieczki. Uczniami opiekowali się: pan Przemysław Gładki oraz rodzice, pani Joanna i pan Wojciech.

A MOŻE ... MORZE! ZIELONA SZKOŁA W JAROSŁAWCU

SP16 w Przemyślu

Zielona szkoła na stałe zagościła w kalendarzu wycieczek Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi. Od kilku lat dzięki chęci dzieci i rodziców oraz nauczycieli uczniowie mogą korzystać z takiej formy wyjazdów. Niezmiennie zielona szkoła cieszy się popularnością wśród dzieci i młodzieży. Nie bez powodu. Przeniesienie zajęć dydaktyczno – wychowawczych i opiekuńczych poza ławkę szkolną, w inne, atrakcyjne pod wieloma względami miejsce, to doskonały sposób na kształtowanie umysłu, charakteru i osobowości dziecka.

„Wyjazd do Rzeszowa klasy 6 c”

W dniu 7 czerwca 2018 r. klasa 6 c udała się do Rzeszowa na dwa wydarzenia. Pierwszym miejscem niezwykle emocjonującym był  Fly Park czyli park trampolin. Duża dawka tzw. „adrenaliny” utrzymywała się przez cały pobyt w tym ciekawym miejscu. Po mega skokach klasa przemieściła się do szczególnego miejsca… gdzie muzyka rozbrzmiewa i koi nerwy. W Filharmonii Podkarpackiej uczniowie wysłuchali przepięknego muzyczno  – słownego utworu gruzińskiego kompozytora oraz fragmentu IV symfonii f-moll op. 36 Piotra Czajkowskiego.

Klasa 6 c w Krakowie

Ależ to była majówka !

Dzień 1:

3b w gospodarstwie agroturystycznym

SP16 w Przemyślu

Zima jednak nie zawiodła. W tym roku także sprawdziło się stare powiedzenie ” Idzie luty –załóż ciepłe buty”. W dniu 6 marca uczniowie klasy III b korzystając z zimowych uroków, cieplutko ubrani, z dobrymi humorami i wielką ochotą na białe szaleństwo wybrali się na kulig do Gospodarstwa Agroturystycznego „Jurta” w Orzechowcach prowadzonego przez p. Michała Rabskiego. Gospodarstwo położone jest w pięknej okolicy i w bliskim sąsiedctwie Fortu Twierdzy Przemyśl.  Atrakcji było co niemiara!

WIZYTA NA STRZELNICY SPORTOWEJ LOK PRZEMYŚL

W dniach 6-8 grudnia 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich odwiedzili Strzelnicę sportową LOK w celu wyłonienia przyszłych reprezentantów naszej szkoły do Ligi Strzeleckiej. Organizatorami wyjścia byli Przemysław Gładki oraz Marek Kania, którzy przez trzy dni objaśniali uczestnikom zasady obowiązujące na strzelnicy, cierpliwie tłumaczyli i pokazywali, jak należy strzelać. Na miejscu wszyscy również mogli liczyć na fachową pomoc pani Katarzyny.

Spotkanie w Piacenzy

SP16 w Przemyślu

Uczniowie klas gimnazjalnych 3gc i 3gb ze Szkoły Podstawowej nr 16 spędzili wyjątkowy tydzień  23 - 27 października we włoskiej Piacenzy, nieopodal Mediolanu, by wraz z gospodarzami oraz uczniami i nauczycielami z Niemiec i Litwy realizować kolejny temat projektu Erasmus +  be-well@school .eu – tym razem be socially@school czyli „jak przetrwać w szkole”.

Subskrybuj RSS - SP16 - wycieczki